1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da susuzluk problemi
Silvan'da susuzluk problemi

Silvan'da susuzluk problemi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yaşanan susuzluk problemine vatandaşlar tepki gösterdi.

A+A-

Silvan’daki su kesintilerinin vatandaşlar açısından büyük bir problem oluşturduğunu belirten market işletmecisi Ersin Ekdi, su kesintilerinin kendileri için büyük problem oluşturduğunu söyledi.

İhtiyaçlarını gideremediklerini belirten Ekdi, "Susuzluk yüzünden bir sürü vatandaşın bahçesi kurudu. Ağaçlar kurumaya yüz tuttu. Onu bırakın ramazan ayında suyun olması gerekirken susuzluk problemiyle karşı karşıya kaldık. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Bayram temizliği denen bir şey var. Su olmadan bütün bunlar nasıl yapılacak. Eskiden Silvan’da susuzluk problemi denen bir şey yoktu. Son iki senedir Silvan’da yaşayan vatandaşlar su problemiyle karşı karşıya kaldı. Bunun neden bize açıklanmıyor. Yetkililerden bu soruna bir an önce çare bulmasını istiyoruz" dedi.


Susuzluğun hayatı durma noktasına getirdiğini belirten berber Ekrem Çiçek de, "Evde içecek suyu zor buluyoruz. Su insanlar için büyük bir öneme sahip. Silvan’da hayvancılık yapan tarımla geçinen insanlar var. Su olmadan bu insanlar bu faaliyetlerini nasıl yürütecek, bunu anlamak zor. Yetkililer bununla ilgili bize açıklama yapmıyor. Bu soruna bir an önce çözüm bulsunlar" diye konuştu.


Silvan Diski Şube Müdürü Nazlı Çelik, probleminin Ramazan Bayramı’na kadar giderileceğini söyledi.


(İHY-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler