1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da su sorunu için kazı çalışması
Silvan'da su sorunu için kazı çalışması

Silvan'da su sorunu için kazı çalışması

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki Yüksek Mahallesi mevkiinde susuzluk sorununun giderilmesi için kazı çalışması yapıldı.

A+A-

Susuzluk sorununun giderilmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirten müteahhit Şahin Ok, yaklaşık 850 metrelik alanın kepçelerle kazılıp boruların döşendiğini söyledi.

 

Ok, "Su borularının döşendiği yer 2 metre derinliğindedir. Her bir borunun uzunluğu 13 metre ve 8 milimetre kalınlığındadır. Çalışmalarımız bayramdan 10 gün sonra sona erecektir. Silvan Barajı tünelinde su şebekesinin olduğu yolun öbür tarafına kadar borular döşenecek.

 

Çalışmalarımızı yetiştirebilmek için gece gündüz çift vardiya şeklinde çalışıyoruz. Gündüz işçilerinin yaptığı işi gece işçileri tamamlıyor. Bayramdan 10 gün sonra çalışmalarımız sona erecek ve Silvan’a su dağıtımına başlanacaktır.

 

Bu döşenen borular geçici bir süreyle Silvan’ın su sorununu gidermek için yerin altına döşenmiştir. Silvan’ın asıl su sorunu dağların eteklerine kurulan depolar vasıtasıyla Silvan halkına ulaştırılacaktır. Silvan’ın susuzluk problemi çok yakında tarihe karışacaktır" diye konuştu.


(İHY-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler