1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da silah ve mühimmat ele geçirildi
Silvan'da silah ve mühimmat ele geçirildi

Silvan'da silah ve mühimmat ele geçirildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

A+A-

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, kent genelinde PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar kapsamında, Silvan İlçesi Selahattin Mahallesi’nde çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan çalışmada, toprağa gömülü halde 2 adet roketatar silahı, 9 adet anti tank roketatar mühimmatı, 1 adet anti personel roketatar mermisi, 13 adet roketatar sevk fişeği, 1 adet el bombası, 3 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfek, 679 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfeğe ait fişek,10 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfeğe ait şarjör, 8 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfeğe ait şarjör kılıfı, 2 adet dürbün, 4 adet telsiz ve şarj aletleri, 1 adet şarj amacıyla kullanılan güneş paneli, çok sayıda pil, ilk yardım ve kırtasiye malzemesi ele geçirilmiştir. Ayrıca aramalar sonucu ele geçirilen 12 kg mutfak tüpü içerisine yerleştirilerek güçlendirilmiş, 4 adet el yapımı bomba imha edilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için bölücü terör örgütüne karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir” denildi.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT