1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da şiddetli çatışmalar yaşanıyor
Silvan'da şiddetli çatışmalar yaşanıyor

Silvan'da şiddetli çatışmalar yaşanıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde dün saat 12.00'den itibaren sokağa çıkma yasağının getirildiği Tekel, Konak ve Mescit Mahallelerinde operasyon başlatan güvenlik kuvvetleri ile saldırganlar arasında şiddetli çatışmalar sürüyor.

A+A-

Silvan'ın Mescit, Tekel ve Konak mahallelerinde yol kapatıp, barikat kuran ve hendek kazarak halkın can ve mal güvenliğini riske atan saldırganların varlığından dolayı kaymakamlık tarafından alınan kararla bu mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildikten sonra bölgede operasyon başlatıldı.

Saldırganlar tarafından bir vatandaşa ait tankere el konularak barikat amaçlı kullanıldıktan sonra yakıldı. Yakılan tanker dolayısıyla yol trafiğe kapatıldı. Bölgeye operasyon düzenleyen güvenlik kuvvetleri yolu kapatan tankeri vinç yardımı ile çekti. 


Düzenlenen operasyonlarda saldırganların uzun namlulu silahlarla saldırısı sonucu 1 polis memuru hafif şekilde yaralanırken, yasağın başladığı dünden itibaren 3 mahallede şiddetli çatışmalar sürüyor. Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 3 mahallede sürekli olarak silah ve patlama sesleri yankılanıyor.

 
(YB-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler