1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da sel sonrası çalışmalar sürüyor
Silvan'da sel sonrası çalışmalar sürüyor

Silvan'da sel sonrası çalışmalar sürüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sel sonrası başlatılan çalışmalar kapsamında 950 metrekare parke taşı döşendi.

A+A-

Silvan ilçesinde sel sonrası oluşan tahribatları gidermek için belediye fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Konak ve Mescit Mahallesi'nde başlatılan kilitli parke taşı döşeme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Konak Mahallesi 1006 Sokak, Mescit Mahallesi 357 Sokak ve Mevlana Çıkmazı'nda kilitli parke taşı çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

950 metre kare kilitli parke taşının döşendiğini belirten Belediye Başkanı Fadıl Erdede “Silvan ilçe merkezimizde Kurban Bayramı ve devamında aralıksız devam eden yağışlar nedeniyle oluşan selden zarar gören mahallelerde tespit ettiğimiz gerek üst yapı, gerekse alt yapı çalışmaları başlattık. Bu çalışmalar kapsamında Silvan ilçemizin en büyük mahallelerinden ve selden büyük zarar gören Feridun, Konak ve Mescit mahallerinde çalışmalar tamamlanma aşamasına gelinmiştir. Diğer mahallerimizde de kilitli parke taşı çalışmalarımız devam ediyor.