1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da Polis şiddetine takipsizlik
Silvan'da Polis şiddetine takipsizlik

Silvan'da Polis şiddetine takipsizlik

Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün arka sokağında 27 Ocak 2013 tarihinde polisler tarafından sopayla darp edilen gençlerin soruşturmasına takipsizlik kararı verildi.

A+A-

Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün arka sokağında 27 Ocak 2013 tarihinde polisler tarafından sopayla darp edilen gençlerin soruşturmasına takipsizlik kararı verildi- Silvan'da polisler tarafından yolda yürüyen 5 genç sopa ile dövülerek darp edilmesinin ardından darp raporu alıp Silvan Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunan gençler savcının verdiği takipsizlik kararı ile şoke oldu.

Gençlere Dağ Yolunu Gösteren Polislere Takipsizlik
Şoruşturma esnasında gençlerin polis memurları ile ilgili şikayetlerinin geri alınması için baskı yapıldığı iddia edildi. Bu duruma ikna olmayan gençler, haklarını sonuna kadar arayacaklarını açıkladı. Polis memurlarının gençleri darp etme olayından 75 gün sonra savclıın olayla ilgili takipsizlik kararı verdiği bildirildi. Gençlerin polis tarafından darp edildiği ile ilgili güvenlik kamerası görüntülerinin olmasına rağmen takipsizlik kararı verilmesi adalete olan güveni zedelediğini açıklayan gençler, haklarını sonuna kadar savunacaklarını açıkladılar.

DİYARİNSESİ.ORG / SİLVAN / BARAN MALGİL

HABERE YORUM KAT