1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da pastacılık kursu
Silvan'da pastacılık kursu

Silvan'da pastacılık kursu

Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamlığı tarafından SODES kapsamında başlatılan "Silvan Geleceğini Arıyor" projesi bünyesinde açılan pastacılık kursu genç kızların yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

A+A-

Silvan Kaymakamlığı Farkin Aile Destek Merkezi bünyesinde açılan pastacılık kursuna 21 genç kızın başvuru yaptığı bildirildi. 'Silvan geleceğini Arıyor' projeleri kapsamında yürütülen çalışmalardan biri olan pastacılık kursuna başvuru yapan kursiyerler değişik pasta ve yaş pasta tariflerini öğrendiklerini söyledi. Kursiyerler, ilk kez böyle zevkli ve eğlenceli bir kursa gittiklerini, kursta öğrendiklerini evde de uygulamaya çalıştıklarını söylerken, kursiyerlerin aileleri ise çocuklarının bu tür kurslara katılmalarını olumlu karşıladıklarını belirtti. İlk kez böyle zevkli bir kursa katıldığını belirten kursiyer Zeynep Hillez, "Bu kursun bize çok faydası oluyor. Burada kuru pasta çeşitleri, tuzlu, tatlı pasta çeşitleri, tatlı, kaşık, Elmalı, içli, Cevizli pasta çeşitleri, unlu kurabiye, torba pasta ve sütlü tatlı çeşitlerinin yapımını uygulamalı bir şekilde öğreniyoruz. Burada yaptıklarımızı evde de uyguluyoruz. Bu çok zevkli oluyor bizim için" dedi.

Kursiyer, Nurgül Uyanık ise pastacılık kursunda değişik tarifler öğrendiklerini dile getirdi. Uyanık, "Pastacılık kursu benim ve arkadaşlarım için zamanımızın en güzel geçtiği yerdir. Bu kursa katılmamızda ailelerimizin de desteği var. Ailelerimiz kursa katılmamıza olumlu baktılar. Biz de burada pasta üretimi ve yapımıyla ilgili eğitimlerimizi tamamladıktan sonra ileriki aşamada işyeri açma şansı yakalayacağız. Bu kursun açılmasına vesile olan eğitmenimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT