1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da organik pamuk toplantısı
Silvan'da organik pamuk toplantısı

Silvan'da organik pamuk toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde organik pamuk yetiştiriciliği eğitim toplantısı yapıldı.

A+A-

Silvan ilçesine bağlı Yuva köy Adak mezrasında kurulu olan organik pamuk demonstrasyonu kapsamında Kaymakamlık Malabadi Toplantı Salonu'nda çiftçilere yönelik eğitim verildi. Toplantıda çiftçilere yönelik bitki zararları, bitkide hastalık ve bölgede yaşanan bir çok problem hakkında Ziraat Yüksek Mühendisi Sedat Eren tarafından bilgi verildi.

Organik tarımın önemine değinen Eren, "Organik pamuk demonstrasyonun bir başlangıçtır. Bölgedeki pamuğu daha iyi fiyatlarda alıcı bulması içinde gerekli çalışmaların yapılması gerekir. Organik pamuk ile kimyasal girdisi olan pamuk arasındaki farklar açık bir şekilde ortadadır. Bu nedenle organik pamuk üretimini arttırmamız gerekiyor" dedi.

Toplantıda hazır bulunan Silvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi İmamedin Oturmak, Ziraat Mühendisi Ayşe Doman, Ziraat Mühendisi Ümit Şenkaya, Diyarbakır Zirai Araştırma ve Mücadele Müdürlüğü Yüksek Mühendis Sedat Eren ile Ziraat Yüksek Mühendisi Aysel Bars Orak uygulama alanına giderek pamuk tarlasında gözlemler yaptı.

HABERE YORUM KAT