1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR TANITIM

  3. Silvan'da olaylı Uludere yürüyüşü
Silvan'da olaylı Uludere yürüyüşü

Silvan'da olaylı Uludere yürüyüşü

DİYARBAKIR - Silvan'da Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Gençlik Merkezi'nin düzenlediği Uludere yürüyüşü olaylı sona erdi.

A+A-
Silvan'da BDP Gençlik Merkezi'nin Uludere olayı ve hasta hükümlüler için düzenlediği yürüyüşe, BDP İlçe Başkanı Kerem Canpolat, BDP ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Polis önce grubun ilerlemesine izin vermezken, yapılan görüşmelerin ardından güvenlik güçleri yürüyüşe izin verdi. Çevik kuvvet ekipleri ve zırhlı araçlar yürüyüş boyunca kalabalığa eşlik etti. Gazi Caddesi'nde başlayan yürüyüş Diyarbakır Caddesi üzerinde son buldu. Burada açıklamaya yapan BDP'liler daha sonra dağıldı. Daha sonra Feridun Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçen aralarında çocukların da bulunduğu bir grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polise taş ve maytap atan çocuklara polis gaz bombası ve tazyikli su ile karşılık verdi.
 
Ara sokaklarda devam eden gerginlik sırasında polis iki çocuğu yakaladı. Burada görüntü almak isteyen Silvan Mezopotamya gazetesi muhabiri Kadir Şimşek ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik sonrası polis ekipleri gazeteciyi gözaltına aldı.
 
(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT