1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da Milli Eğitime halktan tepki geldi
Silvan'da Milli Eğitime halktan tepki geldi

Silvan'da Milli Eğitime halktan tepki geldi

İlçe’de bir özel dershane tarafından ÖSS ve OKS sınavlarında dereceye giren öğrencilerin isim listeleri bazı okulların önüne asılması tepkilere neden oldu.

A+A-

Tepkilerini dile getiren Silvanlılar, devletin kamu yerleri şahsi amaçlar için kullanıldığını ve bu duruma karşı yetkililerin göz yumduğuna değinerek, şunları söylediler: “Devletin resmi araçları ve kamu yerleri şahsi amaçlar için kullanılıyor.

Öğretmen evi resmi bir kurumdur. Hiç kimsenin şahsi malı değildir. Herkes istediği gibi kullanamaz bugün özel bir dershane reklam afişini binaya asıyorsa, bu öğrencilerin OKS ve ÖSS’de gösterdikleri başarılardan dolayı değil. Kendi şahsi çıkarları için reklâm yapıyorlar.

Bugün milli eğitim müdürlüğü, bu duruma karşı göz yumması hiç hoş değil. Diğer özel dershanelere haksızlık olmaz mı? İlçe Milli Eğitim müdürlüğü yetkililerine sesleniyoruz. Devletin kamu kurum ve kuruluşları şahsi amaçlar için kullanılamaz. Bir an önce öğretmenler evi binası önüne asılan reklâmın sökülmesini istiyoruz” diye konuştular.