1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da MHRS'yle hastalar rahata kavuşacak
Silvan'da MHRS'yle hastalar rahata kavuşacak

Silvan'da MHRS'yle hastalar rahata kavuşacak

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Doktor Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'nde Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile hastaların daha rahat edeceği belirtildi.

A+A-

Vatandaşların MHRS sistemi sayesinde daha rahat bir şekilde randevusunu alıp, muayene olabileceğini ifade eden Doktor Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Eşref Araç, "Bu sistem 2011 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşların sağlık hizmetine daha kolay erişimin sağlanması ve hastanelerin daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirilmiş bir projedir. Bu proje sayesinde hastalar vatandaşlar hastane önünde beklemek zorunda kalmadan Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet hastanelerinde istedikleri hekimden istedikleri tarih ve saatte randevu alabilir istedikleri zaman randevularını iptal ettirebilirler.

Bu sayede hastane önünde yığılmalar olmaz. İnternet kullanmasını bilmeyen vatandaşlar 'ALO 182'yi arayarak randevu alabilirler. Dilerlerse internet bağlantısı olan telefonlardan veya tabletlerden de randevularını alabilirler. Hastane önündeki yığılmaların sebebi de bu sistemden haberi olmayan vatandaşlardan veya interneti kullanmasını bilmeyen köylü vatandaşlardan dolayı oluyor" dedi.

HABERE YORUM KAT