1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da liseler arası münazara yarışması
Silvan'da liseler arası münazara yarışması

Silvan'da liseler arası münazara yarışması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde öğrencilerin başarısını artırmak için liseler arası münazara yarışması düzenlendi.

A+A-

'Okullarda kılık kıyafet serbest olsun mu olmasın mı?' adlı münazara final yarışmasını Silvan Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa, Milli Eğitim Şube Müdürü Nimet Polattağ, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler izledi. Final münazarasında Silvan Anadolu Öğretmen Lisesi 358 puan alarak birinci olurken, Silvan İMKB Anadolu Lisesi ise 343 puan aldı. Münazara yarışmasının üçüncüsü de İmam Hatip Lisesi oldu. 
 

Silvan Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa, "2012-2013 eğitim-öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle bir karar aldık. Sosyal etkinlik eğitim kalitesini artırmaz sözüne katılmıyorum. Münazarada yarışan arkadaşlarımızdan çok şey öğrendik. Onlara sahip çıkalım. Bu tür başarı seviyelerini artıracak yarışmalar devam edecek. Bu yarışmalara sahip çıkmadığımız sürece başarılı da olamayız. Bu yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara daha sonra çeşitli ödüller verilecek. Bu yarışmaların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT