1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da kültür şöleni
Silvan'da kültür şöleni

Silvan'da kültür şöleni

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyet gösteren Özel İhsan Arslan Koleji ile Irak'ta faaliyet sürdüren Fezelar Eğitim Kurumları işbirliği çerçevesinde kültür şöleni düzenlendi.

A+A-

Özel İhsan Arslan Koleji ile Irak'ta faaliyet gösteren Fezelar Eğitim Kurumları işbirliği çerçevesinde kültür şöleni için Silvan'a gelen öğrencilere Kürtçe-Türkçe şarkılar, folklor gösterileri, skeç ve şiir dinletilerinin yer aldığı kültür şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Silvan Sezik Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, Kaymakam Yunus Sezer'in eşi Canan Sezer, Garnizon Komutan Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Yakup Kahveci, AK Parti İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan, Emniyet Müdürü Mustafa Kılıçaslan, Jandarma Bölük Komutanı İsmail Terzi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Kan, Güldeste Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Koncat, Fezelar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Akça, Özel İhsan Arslan Koleji Müdürü Cem Bektaş ve daire amirleri katıldı. Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, "Silvan adına bu güzel topraklar adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Bundan sonra sanırım Adana'da seçmelere katılacaklar, orada da başarılar diliyorum Silvan inşallah uğurlu gelir birincilikler olur, ikincilikler olur her şeyden önce güzel bir ortam oluşturdukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Özel İhsan Arslan Koleji Müdürü Cem Bektaş da, "Çok güzel bir program tertip etmeye çalıştık. Bu programda öğrencilerimizin elbetteki emekleri büyük. Ama öncelikle bu programı organize eden ve öğrencilerimizi buraya kadar sağ salim getiren Fezelar Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Koordinatör Müdür Hüseyin Akça teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Fezelar Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Koordinatör Müdür Hüseyin Akça ise, "Çok değerli Silvanlı kardeşlerim Irak ve Silvan çocuklarının tek yürek olduğu 'Gelenekten Geleceğe' sloganıyla Anadolu'nun ve Mezopotamya'nın kültür şöleninde bulunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Biz Irak'ta eğitim veren 33 okul ana okuldan üniversitesine kadar hepimiz bu kardeşliğin devam etmek istiyoruz. Yardım ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Iraklı öğrenci çeşitli hediyeler veren Özel İhsan Arslan Koleji Müdürü Cem Bektaş ile Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, öğretmenlere plaket verdi.

HABERE YORUM KAT