1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da köy okulu öğrencileri resim sergisi açtı
Silvan'da köy okulu öğrencileri resim sergisi açtı

Silvan'da köy okulu öğrencileri resim sergisi açtı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Boyunlu Köy Orta ve Anaokulu öğrencileri tarafından geleneksel yılsonu resim sergisi açıldı.

A+A-
Silvan Hükümet Konağı’nda hat, ebru, tezhip, minyatür ve sulu boya çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay yaptı.
 
 
Serginin bir yıllık çalışmanın ürünü olduğunu belirten Boyunlu Ortaokulu resim öğretmeni Berhiv Karakaplan, "Sergimiz üç gün sürecektir. 350’ye yakın resim çalışması burada sergilenmektedir. Hat, ebru, tezhip, minyatür ve sulu boya çalışmalarını sergilemekteyiz. Sergimizin amacı öğrencilerimize neler yapabileceklerini göstermektir. Böylece onlara özgüven duygusunu aşılamayı amaçlıyoruz.
 
 
Bu sergi Boyunlu Ortaokulu’nun geleneksel yılsonu resim sergisidir. Anaokulu öğretmeni Asuman Aksoy da ana sınıf resim çalışmalarıyla sergiye destek verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de resim yapmamız için boya parası verdi. Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ensari'ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
 
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT