1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da Khgb seçimi yapıldı
Silvan'da Khgb seçimi yapıldı

Silvan'da Khgb seçimi yapıldı

Diyarbakır'ın Silvan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) encümenlik seçimi yapıldı.

A+A-

Silvan Kaymakamı Yunus Sezer'ın Başkanlığı'nda Malabadi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seçimde birlik encümenliğine İl Genel Meclisi üyelerinden Metin Güneşli ve Feleknaz Kaydu ile Beypınar Köy Muhtarı Ali Bakıcı ve Akçayır Köy Muhtarı Nimet Bakıroğlu seçildi. Silvan Kaymakamı Yunus Sezer'in başkanlık ettiği KHGB seçimlerinde sinevzyon eşliğinde birlik mühendisi Aydın Yıldırım tarafından 2011-2012 yılı çalışmalarının değerlendirmesi yapılırken, birlik müdürü Mahmut Kılıçaaslan tarafından ise 2013 yılında yapılacak çalışma, gelir, gider bütçelerinin görüşmeleri paylaşıldı.

Kaymakam Yunus Sezer, 2012 yılında başarılı hizmetler yapıldığını dile getirerek, "Köydes, projeleri kapsamında gönderilen ödeneklerle turizm, inanç turizmine, yol, su ve eğitim alanlarından hizmetler sunduk. Valimizin de destekleriyle yarım kalan çalışmalarımızı tamamladık. Bu desteklerinden dolayı sayın valimize Silvan halkı adına teşekkür ediyorum. Encümenlerimiz, muhtarlarımız iyi çalıştı, Yollarımızdaki çalışmalar çok kaliteli çalışmalardır. İnşallah vatandaşlarımızda bu çalışmalarımızdan memnundurlar. 2013 yılında yine verimli çalışmalar yaparak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra iki muhtar, iki il genel meclis üyesi seçimi yapıldı. Yılda bir yapılan seçimde il genel meclis üyeleri Metin Güneşli ve Feleknaz Kaydu, muhtarlardan ise Beypınar Köy Muhtarı Ali Bakıcı ve Akçayır Köy Muhtarı Nimet Bakıroğlu 2012-2013 yılı birlik yönetim kuruluna seçildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenliğine seçilen il encümenleri ve muhtarlar tebrikleri kabul etti.