1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da kar yağışı devam ediyor
Silvan'da kar yağışı devam ediyor

Silvan'da kar yağışı devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, 3 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle 81 köy ile 81 mezra yolu ulaşıma kapandı.

A+A-

Silvan'da 3 günden beri etkisini sürdüren kar yağışı, toplam 162 yerleşim yeri ile irtibatın kesilmesine neden olurken, Silvan Barajı'na malzeme taşıyan 7 aracın mahsur kaldığı öğrenildi.

Silvan ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mahmut Kararaslan, "İlçemize bağlı 81 köy ile 81 mezranın yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Ekiplerimizin yoğun çabası nedeniyle, ilçemize bağlı 7 köy ile 2 mezranın yolları açılırken, Taşpınar ile Akdere grup köy yollarında ise yol açma çalışmalarımız devam etmektedir. Hala kar yağışının devam etmesiyle birlikte, açtığımız köy yollarının yine kapanması söz konusu. Silvan ilçemizde yapımı devam eden Silvan Barajı'na malzeme taşıyan 7 TIR kamyonun da, kar nedeniyle baraj bölgesine ulaşamadığı gibi, kar nedeniyle mahsur kaldığı haberini aldık. Ancak ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Araç sürücülerinin soğuktan zarar görmemeleri için, yakın bir köyde misafir edildiği öğrenildi. Yol çalışmaları bittikten sonra araçlar baraj bölgesine hareket edecektir" dedi.


(İHY-AKK-SY-Y)

HABERE YORUM KAT