1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da kaldırım işgaline son
Silvan'da kaldırım işgaline son

Silvan'da kaldırım işgaline son

Dicle Üniversitesi (DÜ) Silvan Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrenci topluluğu Silvan ilçesinde kaldırım işgaline son verilmesi için, Öğretim Görevlisi Orhan Karakoyun'un koordinatörlüğünde kampanya başlattı.

A+A-

Silvan MYO Çocuk Gelişimi birinci sınıf öğrencileri "Çevre ve Koruma Dersi" kapsamında ilçe merkezindeki kaldırım işgaline duyarlılığı artırabilmek için kampanya başlattı. Kampanyaya Silvan Kaymakamlığı, Silvan Belediye Başkanlığı ve ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yöneticileri de destek verdi. Silvan MYO öğrenci topluluğu 'Kaldırımlar artık esnaf tezgahları için değil, Yayalar için' kampanyası

çerçevesinde el broşürü dağıtılarak afiş astı. Kampanya kapsamında Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Kan, Ziraat Oda Başkanı Ahmet Çapan, Silvan MYO öğrencileri ve çok sayıda vatandaş broşür dağıtımına katıldı. Broşür dağıtımı sırasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, öğrencilerin başlattığı bu güzel kampanyaya her türlü desteği vereceklerini söyledi. Başkan Fadıl Erdede, "Sevgili öğrencilerimiz ile beraber bir çalışma yaptık. Kaldırımların Yayalar için diyoruz, insanlar için diyoruz, eşya için değil. Bu kaldırım işgallerinin önlenmesi için broşür hazırladık. Başta esnaf sanatkarlar, ziraat odası ve üniversite öğrencileri olmak üzere esnafımıza da ricada bulunduk, ama eğer yerine getirilmese belediyemizin yapacağı şey ceza kesmek. Bütün halk ve esnaf olarak bu uygulamalar sahip çıkalım" dedi.

Silvan MYO Çocuk Gelişimi birinci sınıf öğrencisi Eda Güler, kampanyaya destek veren belediye başkanı ve STK temsilcilerine teşekkür ettiklerini söyledi. Güler, "Bizim asıl amacımız biraz daha duyarlı olmak, insanları biraz daha duyarlı yapmak. Bugünkü çalışmamız burada bitmesin, bütün esnafa elimizden geldiği kadar ulaşmaya çalıştık. Bir ay sonra tekrar aynı uygulamaları yaparak bir gezinti yapacağız. İnşallah herkes için, Silvan için çok güzel şeyler olacak. Daha güzel yenilikler gelecek. Umarım herkes için her şeyin hayırlısı olur" şeklinde konuştu.