1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da İslam’da Kadın Kimliği konferansı
Silvan'da İslam’da Kadın Kimliği konferansı

Silvan'da İslam’da Kadın Kimliği konferansı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde “İslam’da Kadın Kimliği” konferansı yapıldı.

A+A-

İlçe Müftülüğü’nce kültür merkezinde yapılan konferansa çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansta konuşan Müftü Hüseyin Özdemir, “İslam açısından kadın, erkeklerle birlikte Allah’a karşı sorumluluk sahibi, onun muhterem muhatabı bir kuldur. Erkek gibi kendi şartları içinde ibadetlerini ifade eden erdemli bir varlıktır. Kadın, tıpkı erkek gibi iffet ve hayasıyla Hz. Hatice annemiz gibi ekonomik etkinliklerin içinde aktif bir iktisatçı, Hz. Ayşe annemiz gibi de insanlara dini ve hayatı öğreten bir bilim insanıdır.


Kadın, yalnızca Allah’a ibadet edilmesi emri ve ilkesinden sonra hakkına tam anlamıyla itina gösterilmesi, kusursuz saygı duyulması gereken bir annedir. Kadın, korunması, bakılması ve eğitilmesi gereken, bunun sonucunda kişiye cenneti kazandıran kız çocuğu ve bir kız kardeştir.


Kadın, Allah adına söz verilerek erkeğin yanına gelen ilahi bir emanettir. Kadın, tıpkı erkek gibi iffet sahibi bir varlık, ilahi sınırlar içinde iffet kurallarına uyan, bu noktada Allah’a karşı sorumlu bir varlıktır” dedi. 


(YB-MP-Y)

HABERE YORUM KAT