1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da içme suyu hattı onarılıyor
Silvan'da içme suyu hattı onarılıyor

Silvan'da içme suyu hattı onarılıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Silvan’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılması ardından 16 noktada içme suyu hattında meydana gelen 16 ayrı arızayı onarmaya başladı.

A+A-

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinde 18 Ekim'de ilan edilen ve 4 gün süren sokağa çıkma yasağı, önceki akşam sona erdi.

Olaylar esnasında sokağa çıkma yasağının uygulandığı Mescit, Tekel ve Konak mahallelerindeki içme suyu hatlarında büyük hasarlar meydana geldi ve su kesintisi yaşandı. DİSKİ Genel Müdürlüğü Silvan Şubesi ekipleri, yasağın sona ermesinin ardından içme suyu şebekesinde hasar tespit çalışmaları yaptı.

16 NOKTADA BÜYÜK HASAR


Ekipler, içme suyu şebekesinin 16 ayrı noktasında büyük patlaklar tespit etti. Elektrik kesintisinin son bulması ve Kaymakamlığın çalışmalara onay vermesinin ardından DİSKİ ekipleri, dün saat 10.00 gibi çalışmalara başlayabildi. 8 ayrı noktadaki arızayı onaran DİSKİ ekipleri, geri kalan onarım çalışmalarını da bugün bitirmeyi hedefliyor.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler