1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da HDP'ye yönelik saldırılar protesto edildi
Silvan'da HDP'ye yönelik saldırılar protesto edildi

Silvan'da HDP'ye yönelik saldırılar protesto edildi

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Silvan İlçe Belediyesi önünde toplanan bir grup, Adana ve Mersin'deki Halkların Demokratik Partisi (HDP) binalarına yönelik saldırıları protesto etti.

A+A-
Belediye önünde düzenlenen basın açıklamasına, Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Yüksek Bodakçı, Silvan HDP ve DBP ilçe eşbaşkanları, yöneticiler çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
Burada basın açıklamasını okuyan DBP yöneticisi Mahmut Gezer, bu sabah Adana ve Mersin'de eşzamanlı olarak il binalarına yönelik saldırılar düzenlendiğini söyledi.
 
 
Gezer, "Bugüne kadar genel merkezimiz dahil olmak üzere 60'in üzerinde partimize fiziki saldırılar yapılmıştır. Bugün yapılan saldırı bu işin hangi boyuta vardığının en somut örneğidir. HDP'nin yükselişi durdurulamaz. HDP onurlu bir çizgide hakların demokratik mücadelesini yürütüyor ve gün geçtikçe de büyüyor. Biz yılmayacağız, saldırsanız da, öldürseniz de bildiğimiz savunduğumuz yolda yürümeye devam edeceğiz. Açıktır ki, bu Adana il binamızda bir çok arkadaşımızın şehadeti de olabilirdi. Bu öyle basit bir saldırı değildir. Planlı programlı imha etmeye yöneliktir. Bir kez daha buradan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.
 
 
Grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. 
 
 
(İHY-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT