1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da hayat normale döndü
Silvan'da hayat normale döndü

Silvan'da hayat normale döndü

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, son günlerde çıkan çatışmaların ardından hayat normale döndü.

A+A-

Konak, Mescit, Bahçelievler, Selahattin ve Telek mahallerinde 11 Ağustos 2015 gününden beri PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmanın ardından gergin günler geçiren Silvan ilçesinde hayat bu sabah normale döndü.

 

Hendek kazılıp, barikat kurulan Tekel Caddesi'nde belediye personelleri tarafından temizlik çalışmaları başlatıldı. Temizlik çalışmaları yapılan caddelerin açılmasıyla birlikte Silvanlı vatandaşlar mahalle sakinlerini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Mahalle sakini İrfan Aydın, "Ben yaklaşık 35-40 yıldır bu mahallede oturuyorum. Mahallemizde çıkan olaylardan dolayı sıkıntılarımız oldu.

 

Bitti ve hayat normale döndü. Herkes dışarıda temizlik yapıyor. İhtiyacı olanlar alışverişlerini yapıyor. Bazı aileler evlerini terk etmek zorunda kalmıştı. Şu anda onlar geri döndü. Bir daha bu olayların mahallemizde yaşanmasını istemiyoruz.

 

Mahalle girişlerinde operasyonlardan dolayı çok zarar oldu. Biz zararımızın ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Olaylar bittikten sonra insanlar mahalleyi ziyaret edip hendeklere bakıyor. Herkes ne olup bittiğini merak ettiği için mahalleyi ziyaret ediyor” dedi.


(İHY-YRT-İİ-HA-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler