1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Silvan'da halı saha turnuvası
Silvan'da halı saha turnuvası

Silvan'da halı saha turnuvası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyet gösteren Hasret Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından halı saha turnuvası başladı.

A+A-

Hasret Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin ilçede bulunan bir halı saha tesislerinde düzenlediği futbol turnuvası tek grup halinde 6 takımın katılımı ile başladı. Turnuvayı yapmalarının amacının gençlerin sokaktaki kötü emellerden uzak durmasını sağlamak olduğunu belirten dernek eğitim sorumlusu Ramazan Yazğar, ilçedeki gençler arasında birlik ve beraberliği sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yazğar, "Silvan şartlarını ele aldığımızda gençler farklı yönlere doğru gidip, toplum bilincinden uzak ortamlarda duruyorlar. Biz bu husus doğrultusunda derneğimize bağlı mahalleler arasında toplam 6 takım oluşturduk. Özellikle şampiyonluk maçında Silvan büyüklerini aramızda görmekten onur duyacağız. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen dernek başkanımız Fahrettin Gösteriş ve derneğimize gönüllü olarak hizmet veren birim arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.