1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da gençlik haftası yürüyüşü
Silvan'da gençlik haftası yürüyüşü

Silvan'da gençlik haftası yürüyüşü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 15 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gençlik koşusu ile gençlik yürüyüşü yapıldı.

A+A-
Silvan ilçesinde 15 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Gazi Caddesi'nde yapılan gençlik yürüyüşü programına kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
 
Konak Mahallesi Batman Caddesi'nden, Gazi Caddesi Hükümet Konağı önüne kadar yapılan liseler koşu yarışına 8 farklı okuldan 50 kız ve 50 erkek öğrenci katıldı. 
 
 
Yapılan koşu yarışmasında erkeklerde İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Celal Aztaş birinci olurken, kızlar kategorisinde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mensure Deryalar ikinci oldu. Malabadi Anadolu Lisesi öğrencisi Nazmi Hazar ise 3. oldu. 
 
 
Gazi Caddesi Hükümet Konağı önünde yapılan törende koşu yarışmasında dereceye giren öğrencilere Silvan Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Koşu sonrasında birçok öğrenci sıcaklarda baygınlık geçirirken ambulansın olmaması ise vatandaşların tepkisine neden oldu.
 
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT