1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan’da durum vahim
Silvan’da durum vahim

Silvan’da durum vahim

Son dönemlerde artan şiddet olaylarıyla tansiyonun yükseldiği Silvan’da mahalle aralarında hendeklerin kazıldığı ve yer yer çatışmaların yaşandığı bildirildi. İlçeye Batman ve Diyarbakır’dan da takviye kuvvetler gönderildi.

A+A-

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde günlerdir devam eden çatışmalar, dün daha da büyüdü.

 

Yüzü kapalı ve silahlı gruplar, Tekel, Mescit, Konak ve Selahattin mahallelerinde el koydukları iş makineleri ile yeni hendekler kazdı.
 
Bazı mahallelerde hayat normale döndü


Güvenlik güçleri müdahalede bulundu, müdahale sırasında grup içerisinde yüzleri maskeli bazı kişiler, polisle çatıştı. Olayda her hangi bir can kaybı yaşanmadı.  Hendekler dolayısıyla mahallelere girmekte zorlanan polise takviye olarak asker de devreye girdi.

 

Mahalle başlarında zırhlı araçlarıyla bekleyen polis ve askerler, gösterici grubu dağıtmaya çalıştı. İlçenin geneline yayılmayan olaylar karşısında kimi STK’lar ve kanaat önderleriyle araya girerek sağduyu çağrısında bulundu. İlçede tansiyon hala yüksek. Yer yer çatışma ve silah seslerinin olduğu ilçede 17 yaşındaki bir çocuk nereden geldiği belirsiz bir kurşunla yaralandı ve Silvan Devlet hastanesine kaldırıldı.
 
Takviye ekipler sevk edildi


Bu gelişmeler karşısında yetersiz kalan asker ve polise Diyarbakır ve Batman’dan asker ve polis takviyesi yapıldı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler