1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da çöp tepkisi
Silvan'da çöp tepkisi

Silvan'da çöp tepkisi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde toplanmayan çöplere vatandaşlar tepki gösterdi.

A+A-
Silvan'da toplanmayan çöpler nedeni ile vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi. Belediye ekiplerinin çöpleri toplamasını isteyen bir vatandaş, "Birçok sokak çöplük yuvasına dönmüş durumda, çöplerin toplanmasını istiyoruz. Neden ekipler çalışmalarını yapmıyor, çocuklarımız sokakta çöplük içinde oynuyor ve buda birçok hastalığa neden olabilir. İlla insanlarda hastalık başladığında mı gerekli önlemleri alacaklar biran önce yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.
 
Sokaklardaki çöp yığınlarını vatandaşların yaptığını belirten bir esnaf ise, "Çöp yığınlarını vatandaşlar yapıyor, neden herkes çöplerin toplandığı saatte çöpünü kapısına bırakmıyor. Herkes kafasına göre çöplerini bir yere bırakıyor. Vatandaş her köşe başına kafasına göre çöp bırakırsa tabi ki bu halde oluruz.
 
Herkes önce öz eleştiri yapmalı belediye vatandaşlara akşam saat 19.00'da çöplerini kapılarına bırakmalarını söylüyor ama bunu uygulamayıp sonrada neden mahallemiz bu halde diyorlar. Biz burada esnafız kimin çöpünü nasıl attığını da belediyenin çöpleri ne zaman topladığını da görüyoruz. Kafalarına göre köşe başlarına çöp bırakırlarsa tabi ki bu halde oluruz umarım bundan sonra herkes üzerine düşen görevi yapar. Zaten herkes kendi görevini yaparsa Silvan'da kirli hiçbir yer kalmaz" diye konuştu. 
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT