1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan’da çalışmalar devam ediyor
Silvan’da çalışmalar devam ediyor

Silvan’da çalışmalar devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin, Silvan’ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde kentsel altyapı ve üst yapıyı düzenlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.

A+A-

Belediye, hafta sonu 100 temizlik işçisiyle temizlik, 30 yol işçisiyle yol çalışmaları yürütmeye, 3 bin 500 aileye gıda yardım paketleri dağıtmaya devam etti. 


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin, Silvan’ın Tekel, Mescit ve Konak Mahallesi’nde kentsel altyapı ve üstyapıyı düzenlemeye yönelik çalışmaları sürüyor. Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının hemen ardından içme suyu ve kanalizasyon şebekesinde yaşanan sıkıntıları gidererek ilçeye su vermeye başlayan Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, arızaları yönelik gidermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Yol ekiplerinin geçen haftadan bu yana 30 kişiden oluşan 3 ekiple, 14 iş makinesiyle yol çalışmaları devam ederken, 100 kişiden oluşan temizlik ekipleri de Silvan’da temizlik çalışmaları yürütüyor. Ekiplerin çalışmasına itfaiye ekipleri de suyla ev ve işyerlerini yıkayarak destek veriyor.

Hafta sonu boyunca temizlik çalışmalarının devam ettiği üç mahallede, sosyal hizmet ekipleri de 3 bin 500 aileye gıda yardım paketleri dağıtarak, ailelerin mağduriyetlerini bir nebze olsun gidermeye çalışıyor.


(MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler