1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da boşanma ve şiddet paneli
Silvan'da boşanma ve şiddet paneli

Silvan'da boşanma ve şiddet paneli

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesince devam eden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği nedeniyle 'Boşanma ve şiddet' konulu panel düzenlendi.

A+A-
Özgür Kadın Kongresi öncülüğünde devam eden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında "Boşanma ve şiddet" konulu panel düzenlendi.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında çok sayıda kadının katıldığı "Boşanma ve şiddet" konulu panel Silvan Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. Panele Silvan Belediyesi Eşbaşkanımız Yüksel Bodakçi ve kadın meclis üyeleri, MEYA Kadın Merkezi çalışanları, DBP İlçe Eşbaşkanı Aynur Sümer, Diyarbakır Barosu avukatları Seda Tanrıkulu ve Sevgi Akkaya'nın yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.
 
Mersin'de vahşice katledildikten sonra cesedi yakılan üniversiteli Özgecan Aslan şahsında tüm şiddet mağduru kadınların anıldığı panelde, yapılan kısa açıklamanın ardından Diyarbakır Barosu'na kayıtlı avukatı Sevgi Akkaya 'Boşanma' konusuna ilişkin katılımcılara bilgi verirken, Av. Seda Tanrıkulu ise 'Şiddet' konusunda kadınlara bilgi verdi. Kadınların erkeklerden her tür cinsten şiddet görmesi üzerine yapabilecekleri haklarının anlatıldığı panelde, kadınlar 'Boşanma ve şiddet' konularında avukatlara yoğun sorular sorarak bilgi aldı.
 
Panelin ardından 8 Mart tarihini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT