1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da barikat ve hendekler ulaşımı engelliyor
Silvan'da barikat ve hendekler ulaşımı engelliyor

Silvan'da barikat ve hendekler ulaşımı engelliyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, pkk tarafından kurulan barikatlar ile kazılan hendekler ulaşımı engelliyor.

A+A-

Vatandaşların ciddi sıkıntılar yaşadığı ilçede, birçok öğrenci okula gidemiyor. Öğrenci velileri, barikatların kaldırılmasını istiyor. 


Kurulan barikatlar ve açılan hendekler yüzünden iki kez sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, hendeklerin kapatılıp, barikatların kaldırılmaması ulaşımı engelliyor. İlçenin başta Mescit, Tekel ve Konak mahalleleri olmak üzere neredeyse tamamında bulunan barikat ve hendekler yüzünden birçok öğrenci de okula gidemezken, bazı veliler çocuklarını okula göndermekte tedirginlik yaşıyor.

 

Adının yazılmamasını isteyen bir veli, hendekler ve sokak aralarında bekleyen silahlı kişiler yüzünden çocuklarını okula göndermek istemediğini belirterek, “Biz okulları boykot etmiyoruz ancak mecburiyetten çocuklarımızı okula gönderemiyoruz. Birçok sokaktan geçemiyor çocuklarımız. Yine birçok sokakta ellerinde silah bulunan maskeli kişiler var” dedi.


Başka bir veli de söz konusu duruma tepki göstererek, bir an önce hendeklerin ve barikatların kaldırılıp, yolların ulaşıma açılmasını istedi. Sokaklara araçların girmemesi nedeniyle hastalık ve benzeri gibi bazı acil durumlarda araçlara binebilmek için uzunca bir mesafe yol kat etmek zorunda kaldıklarını da anlatan veli, “Ne çocuklarımızı okula ne de hastalarımızı hastaneye götüremiyoruz” diye konuştu.

 


(MP-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler