1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'da arıcılık projesi
Silvan'da arıcılık projesi

Silvan'da arıcılık projesi

Diyarbakır'da "Arıcılık projesi" kapsamında 40 aileye toplam bin 600 arı kovanı verildi.

A+A-

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) İdaresi tarafından desteklenen "40 aileye 40 arı kovanı" ve Silvan Kaymakamlığınca desteklenen "Siirt fıstığını Silvan'da geliştirme projesi" kapsamında Silvan ilçesinde yapılan örnek bahçe uygulamaları ve malzemeleri teslimi için düzenlenen törene katılan Vali Toprak, tarafından 40 aileye arcılık sertifikası verildi.

İlçeye bağlı Yukarıveysi Köyü'nde düzenlenen törende konuşan Vali Toprak, Silvan'da güzel bir kaç projenin çalışmasını bugün hep birlikte ihya ettiklerini söyledi.

Vatandaşların, alın terleriyle ortaya koyabilecekleri bir ürünü üretmek için bir fırsat vermek için 40 çiftçiye 40'ar kovandan bin 600 arı kovanı verdiklerini belirten Toprak, şöyle dedi: "Bu proje önemli bir kırsal kalkınma projesidir. Yine boş kovanlarımız var. İşin tekniğine girdiğimizde herhalde yeni yeni bu ayrışmalar olduğunda o diğer arıların çoğalanları da oraya bırakmış olacaklar ve bunu geliştirecekler. Yine bir taraftan da o kırsal kalkınmaya destek olmak bakımından Köylere Hizmet Götürme Birliği kendi imkanlarını kullanarak bahçe alt yapıları kırılacak. Tüm bunların temelinde insanlarımızı mutlu kılmak, iyi yaşatmak ve sosyal yaşam düzeyinin iyi bir noktaya gelmesini sağlamaktır."

HABERE YORUM KAT