1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'da 8 Mart etkinliği
Silvan'da 8 Mart etkinliği

Silvan'da 8 Mart etkinliği

DİYARBAKIR- Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde bu yıl "Özgür kadınla demokratik ulusa" sloganıyla gerçekleştirilecek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Silvan ilçesinde hasta tutsaklara kart gönderildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde DÖKH öncülüğünde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

BDP Silvan ilçe binasında bir araya gelen ve aralarında BDP Silvan eş başkan adayı Yüksel Bodakçı, MEYA Kadın Merkezi Koordinatörü Zeynep Şıkgenç, BDP yöneticileri, DÖKH aktivisitleri ve Barış Anneleri'nin de bulunduğu kalabalık grup yöresel kıyafetler giyerek Gazi Caddesi üzerinde bulunan PTT merkez şubesine geldi. PTT önünde kalabalık adına kısa bir açıklama yapan MEYA Kadın Merkezi Koordinatörü Zeynep Şıkgenç, kadınlar günü için düzenlemek istedikleri programın hava koşullarlı nedeniyle değişiklik yaptıklarını belirtti. Şıkgenç, "Şuan PTT önündeyiz. Hasta tutsaklarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlamak için kart göndereceğiz" dedi.

Şıkgenç'in konuşmasının ardından slogan atan kadınlar kartları postaya verdi. Öte yandan Azizoğlu Meydanı'nda yapılmak istenen konserin hava koşulları nedeniyle Silvan Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacağı belirtildi.


(İHY-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT