1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'a yeni mezarlık
Silvan'a yeni mezarlık

Silvan'a yeni mezarlık

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan mevcut mezarlıkların dolması nedeniyle belediye, yeni mezarlık alanlarının oluşturma çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Silvan'da bulunan Karabehlül ve Şeyh Halil mezarlıklarının dolmasıyla birlikte Selahattin Mahallesi'nde 70 dönümlük alanı yeni mezarlık alanı oluşturması için başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Selahattin Mahallesi Gaza Tope mevkiinde yeni yapılan mezarlık alanı düzenleme çalışmaları 70 bin metrekarelik alan üzerinde morg, gasilhane, tuvalet ve bekleme salonlarının oluşturulurken, iki katlı binanın üst katının da mescit olarak kullanılacağı toplamda 316 metrekarelik alanda bina yapıldı.

70 bin metrekarelik alanın tüm çevresi beton direk ve tel örgülerle kapatılırken, mezarlık alanına giden yollar kilitli parke taşları ile döşendiği belirten Belediye Başkanı Fadıl Erdede, "Silvan ilçemizde var olan mezarlık alanlarımız doldu. İhtiyaca göre ilçemiz güney cephesine düşen alanda 70 bin metre kare alan üzerinde düzenlemesine başladığımız alanda çalışmalarda sona geldik. Mezarlık alanı ve halkımıza hizmet verecek. Çalışmalarımız Kasım ayı sonlarına doğru halkımızın hizmetine sunulacaktır" dedi.

(İHY-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT