1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan'a Gençlik Merkezi kuruluyor
Silvan'a Gençlik Merkezi kuruluyor

Silvan'a Gençlik Merkezi kuruluyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesine 'Gençlik Merkezi' kuruluyor.

A+A-

Silvan Kaymakamlığı tarafından gençlerin ve halkın sosyal, kültürel ve sportif gelişimine katkı sağlayacak olan Gençlik Merkezi proje çalışmaları başlatıldı. Cami Mahallesi'nde belediyeye ait olan 700 metrekare arsa üzerinde yapılacak olan Gençlik Merkezi'nin bölgede bulunan taşlarla inşa edileceği belirtildi. Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, "Girişimlerimiz sonucu Silvan Kaymakamlığı olarak yapmış olduğumuz Gençlik Merkezi projemize belediyenin de desteklemesiyle birlikte çalışmalarımız hız kazanmıştır. 700 metrekare alan üzerinde inşa edeceğimiz binanın bölgeye üzgü taşlarla tarihi bir binanın olması için projemizi güçlendiriyoruz. Gerek mimarlarımız ve mühendislerimiz konuyla ilgili çalışmalar sürdürmektedir. Projemiz 4 katlı bir binanın içerisinde çok amaçlı konferans ve sinema salonu, hobi salonları, bay bayan sportif faaliyetleri için salonlar, kafeterya ve giriş bölümlerine ise bayanların yapmış olduğu el sanatlarının sergi ve satış salonları, çocuklar için kütüphane yer alacaktır. Bu Gençlik Merkezimizde Silvan'da bulunan bütün kamu kurumları, belediye sivil toplum kuruluşları ve ilçe halkı tüm imkanlardan yararlanacaktır. Gençlik Merkezi Silvan'a şimdiden hayırlı olsun" dedi.
Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede ise, "Silvan'da yapımı düşünülen Gençlik Merkezi faaliyete geçtiğinde Silvan birçok kültür ve sanat çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Belediyemize ait olan 700 metrekare arsaya karşılık bizimde bir arsa talebimiz olacak. Bu konunun meclis kararından geçirilip, bir an önce çalışmaların başlatılması için özveriyle çalışacağız" diye konuştu.
Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Kan da, "Silvan Kaymakamı ile Silvan Belediye Başkanlığı'nın ilçemize Gençlik Merkezi'nin açılması için başlatmış oldukları çalışmalardan dolayı tüm teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Bir yerin gelişmesi sosyal, kültürel ve ekonomiye yapılan yatırımlar sonucu gelişmişlik kaydeder. Gençlik Merkezi'nin Silvan'da açılmasıyla birlikte sosyal ve kültürel anlamda bir hareketlik yaşanacaktır. Bu gibi çalışmalar tüm halkımızın destek vermesi gerekiyor" şeklinde konuştu.