1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan'a 10 uzman doktor atandı
Silvan'a 10 uzman doktor atandı

Silvan'a 10 uzman doktor atandı

DİYARBAKIR- Sağlık Bakanlığı'nca Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'ne 10 uzaman doktor atandı.

A+A-

Devlet Hizmet Hükümlüsü kurasında Silvan ilçesine 2 göz, 1 radyoloji, 2 çocuk, 2 dahiliye, 2 üroloji ve 1 kardiyoloji uzmanı Dr. Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi'nde hastalara hizmet vermeye başladı.

Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Eşref Araç, hastanede bir süredir doktor eksikliği yaşadıklarını söyledi. Araç, Sağlık Bakanlığı son atamayla birlikte ilçeye 10 yeni hekim ataması yaptığını dile getirdi. Fizik tedavi ve nöroloji uzmanı için de 56. Devlet Hizmet Hükümlüsü kurasına başvuru yaptıklarını aktaran Başhekim Araç, bu bölümlere de doktor görevlendirilmesi halinde tüm sıkıntılarının çözüleceğini söyledi.

Araç, "Hastanemiz son bir kaç aydır hekim eksikliğinden dolayı özellikle hastalardan büyük şikayetler alıyorduk. Son atama ile birlikte hastanemize gelen 10 hekimimizle birlikte yeni başlayan 2 üroloji, 2 çocuk, 2 dahiliye, 2 göz, 1 radyoloji ile 1 kardiyoloji doktorlarımız göreve başladı. Onlarla birlikte birçok eksikliğimizi tamamlamış olduk, geri kalan eksiklerimizde önümüzdeki günlerde yapılacak atamalarla giderilecektir.

Acil ihtiyaç duyduğumuz fizik tedavi ve nöroloji uzmanımız eksik bu da tamamlandığı taktirde hastanemizdeki büyük eksikliği tamamlamış olacağız. Fizik tedavi uzmanını Diyarbakır'dan geçici olarak getireceğiz. En son başlayan hekim uzmanımız üroloji Uz. Dr. Kadir Yıldırım'ın hastanemizde atanmasından sonra Silvan'da daha yapılmamış olan kapalı böbrek taşı ameliyatı gerçekleştirdik. Bunun dışında üroloji uzmanımızın uyguladığı kapalı böbrek taşı ameliyatı yanında da kapalı prostat ameliyatlarında burada yapmayı amaçlıyoruz.

Silvan halkına şunu söylüyorum özellikle tüm dallarda ama ürolojiyle ilgili herhangi bir sıkıntılarında bizim hastaneye rahatlıkla başvurabileceği ve muhtemelen bir çoğunluğun buruda tedavi göreceği ama eğer bizi aşan bir konu varsa bunu da Diyarbakır ya da başka illere sevk edeceğiz. Tüm branşlarda hastaların Silvan dışına çıkmadan önce mutlaka bize uğramasını ve bizdeki imkanları görmesini istiyoruz, burada hastanemize atanan tüm doktorlarımıza başarılar diliyorum. Silvan halkına verecekleri tedavi ve başarılı ameliyatlarla katkı sağlayacaklardır" dedi.

Yeni doktorların atanmasından son derece memnun olduklarını söyleyen hastane yetkilileri, polikliniklerin tam kapasite ile çalışmasını arzu ettiklerini belirtti.

(İHY-AKK-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT