1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan ve Nusaybin için yürüyüş
Silvan ve Nusaybin için yürüyüş

Silvan ve Nusaybin için yürüyüş

Silvan ve Nusaybin'de süren çatışmalar ve ölümler Lice ve Savur'da düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde AKP'nin bölgede sürdürdüğü savaş politikaları protesto edildi. DBP ilçe binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçti.

HDP, DBP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kitle "Katil AKP hesap verecek", "Biji berwxedana Farfqînê" sloganları ile Bahtiyar Aydın Meydanı'na kadar yürüdü.


Yürüyüş ardından konuşan DBP İlçe Eşbaşkanı Gülistan İncekara, Silvan ve Nusaybin'de süren katliam girişimlerini hatırlatarak, halkın örgütlü direnişinin kırılamayacağına vurgu yaptı.Açıklama sloganlar ile son buldu.


Silvan ve Nusaybin'deki olaylarla ilgili Mardin'in Savur ilçesinde de yürüyüşle protesto edildi. DBP, DTK, HDP ilçe yöneticileri ile belediye eşbaşkanlarının yanı sıra binlerce kişi Atılan Ewina Mahallesi'nde bir araya gelerek, mahallenin ara sokaklarında yürüdü. Mahallelinin evlerin balkonuna çıkarak slogan ve zafer işaretleriyle desteklediği yürüyüş sonunda açıklama yapan HDP Savur İlçe Eşbaşkanı Selahattin Önder, halkının direnişini selamladıklarını ve mücadelelerinin yanında olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler