1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan ve Ergani'de çiftçi toplantısı
Silvan ve Ergani'de çiftçi toplantısı

Silvan ve Ergani'de çiftçi toplantısı

Diyarbakır'ın Silvan ve Ergani ilçelerinde gıda güvenliliği, veterinerlik ve bitki sağlığı olmak üzere birçok konu hakkında çiftiler bilgilendirildi.

A+A-

Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından çiftçi toplantıları düzenlendi.

Diyarbakır'ın Silvan ve Ergani ilçelerinde yapılan toplantılarda çiftçiler, tarım sektörünün sürdürülebilir modernizasyonuna katkı sağlanması, gıda güvenliliği, veterinerlik, bitki sağlığı, çevre ve diğer standartlara ilişkin AB standartlarına ulaşmanın teşvik edilmesi, kırsal alanların kalkınmasına katkı sağlaması konularında bilgiler verildi.

Çiftçilere ayrıca, süt ve et üreten tarımsal işletmelere yatırım, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, yerel ürünlerin ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ve kültür balıkçılığının geliştirilmesi hakkında önemli bilgiler de verildi.

HABERE YORUM KAT