1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan tünelinde çalışmalar durduruldu
Silvan tünelinde çalışmalar durduruldu

Silvan tünelinde çalışmalar durduruldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, Silvan Barajı projesi kapsamında yapımı devam eden tünelde çalışmalar durduruldu.

A+A-
Silvan tünelinde 21 Nisan tarihindeki gaz sıkışması nedeniyle yaşanan patlamada 12 kişi yaralanmıştı. Patlamanın ardından yürütülen soruşturma ka
 
 
psamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tünel çalışması durduruldu. 
Silvan Barajı'nın tünelinde metan gazı sıkışması sonucu meydana gelen patlamada yanarak yaralanan ve gazdan etkilenen 12 kişiden Müslüm Kılıç ve Deniz Yıldız adlı işçiler, birinci derecede yanıkları olduğu için Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edilirken, Ömer Çetinkaya, Murat Tekin ve Tahar Çakar ise Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alına alınmıştı.
 
 
Patlama sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tünelde inceleme başlatılmış ve inceleme neticesinde ikinci bir talimata kadar Silvan tünelinde çalışmaların durdurulmasına karar verildi. Silvan Barajı tünelinde çalışmalar durdurulurken, uzman heyetler tarafından patlamanın meydana geldiği 4 bin 660'ıncı metrede incelemelerin hala devam ettiği belirtildi. 
 
 
 
10 bin 210 metre uzunluğunda iki sulama kanalı olarak yapımına devam edilen Silvan Barajı'na ait tünelinin 4 bin 660 metresinde meydana gelen patlamada ihmal şüpheleri devam ederken, patlamanın meydana geldiği alanda ise daha önce TPAO tarafından petrol ve gaz araması yapılan bölgede incelemeler devam ediyor. 
 
 
(İHY-AKK-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT