1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan SYDV'den engellilere ziyaret
Silvan SYDV'den engellilere ziyaret

Silvan SYDV'den engellilere ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Cuma Sanmaz, Engelliler Haftası nedeniyle, ilçede bulunan fiziksel engelli kardeşleri ziyaret etti.

A+A-

Bağlar Mahallesi'nde yaşayan fiziksel engelli kardeşler Mehmet Nuri Meygil ile Fesih Meygil'i ziyaret eden Silvan SYDV Müdürü Cuma Sanmaz, kardeşlerin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Evli ve doğuştan fiziksel engelli olan Mehmet Nuri Meygil, "Vakıf müdürümüz Cuma Sanmaz bizi sürekli ziyaret ediyor. Bizimle birlikte oturup uzun uzun sohbet ediyor. Onun bu ziyaretleri bizi yaşama daha çok bağlayarak hayata motive ediyor. Kendisinin bu ziyaretleri bizi çok mutlu ediyor. Maddi sıkıntılarımız olduğunda bizlere yardımda bulunuyor" dedi.

SYDV Müdürü Cuma Sanmaz ise, "Doğuştan engelli iki kardeş olan Mehmet Nuri Meygil ve Fesih Meygil için bir akülü araba aldık, bir tane akülü araba da sipariş ettik. İki yıl öncesine kadar her hangi bir yardımdan yararlanmazken SYDV tarafından kendilerine engelli maaşları ve evde bakım hizmeti maaşları bağlanmıştır. Engelli vatandaşlarımızı sürekli ziyaret edip onlara moral kazandırmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.