1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan için seferberlik başladı
Silvan için seferberlik başladı

Silvan için seferberlik başladı

Büyükşehir Belediyesinin oluşturduğu teknik ekibin Silvan’da hasar tespit çalışmaları tamamlanırken, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız, ilçenin üç mahallesinde yol çalışması başlattı.

A+A-

30 kişiden oluşan 3 ekiple yürütülen çalışmalarda, 14 iş makinesi kullanılıyor.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve GABB tarafından oluşturulan 51 kişilik teknik ekibin, Silvan’ın Tekel, Mescit ve Konak Mahallesi’ndeki hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin su ve kanalizasyon altyapısına yönelik çalışmalarını sürdürürken, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri de ilçenin zarar gören üç mahallesinde yol altyapısını düzenlemeye yönelik çalışmalarına başladı.

30 kişiden oluşan 3 ekiple, 6 adet kamyon, 2 adet greyder, 2 adet loder, 3 adet kazıyıcı yükleyici, 1 adet silindirle sürdürülen çalışmalara, Silvan Belediyesi işçileri de destek veriyor. Kayapınar Belediyesi’ne ait 2 adet iş makinesinin de yer aldığı çalışmaları, ekipler kış bastırmadan tamamlamayı hedefliyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler