1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan Hükümet Konağı Engelliler için Engel
Silvan Hükümet Konağı Engelliler için Engel

Silvan Hükümet Konağı Engelliler için Engel

DİYARBAKIR SİLVAN - Engelli Vatandaşlar Silvan Hükümet Konağına giriş ve çıkışlarını kolaylaştırmak için engelli rampası istiyorlar.

A+A-

Silvan'da yaşayan engelli vatandaşların özellikle işlemlerini en fazla yaptırdıkları resmi kurumların başında gelen Hükümet Konağında engelli rampası olmaması nedeniyle işlemler için bin bir zorluk çektiklerini belirttiyor.

Engelli Vatandaşlarımızdan bazıları sitemize yaptıkları açıklamada, "Silvan İlçesinde onlarca engelli vatandaş olmasına rağmen tüm sosyal ve resmi işlemlerini yapabileceği adreslerden en önemli olanı hükümet konağında engelli rampası bulunmamaktadır. Zorunlu bir ihtiyaç olmasına rağmen idari amirlerce maliyeti nedeniyle yapılmaya yanaşılmaması vatandaş önüne büyük "engeller" çıkarıyor. Bilindiği üzere Silvan hükümet konağında 2012 yılı içerisinde geniş çaplı bir tadilat gerçekleştirildi ve bina baştan aşağı yenildendi. Bu tadilata 1 milyon TL civarında bir harcama yapıldığı söyleniyor. Ancak tadilatın hemen öncesinde dilekçe verilmesine rağmen bu engelli rampası yapılmadı. Bunun nedenlerini merak ediyoruz" .

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT