1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan geleceğini arıyor projesi kursu
Silvan geleceğini arıyor projesi kursu

Silvan geleceğini arıyor projesi kursu

DİYARBAKIR- Silvan Kaymakamlığı tarafından SODES kapsamında "Silvan Geleceğini Arıyor" projesince kurulan Aile Destek Merkezi dikiş-nakış kursu öğrencileri tarafında üretilen ürünler beğeni topluyor.

A+A-

Silvan YİBO bahçesinde açılan Farkin Aile Destek Merkezi dikiş-nakış kursunda eğitim gören 20 kursiyerin 5 aylık kurs döneminde yaptıkları sergileniyor.

Dikiş-nakış kurs öğretmeni Süheyla Manaz, 5 aydır kursun devam ettiğini, kursiyerlerin yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlandığını, kursiyerlerin yaptıkları kıyafetleri özenle ve ustalıkla yaptıklarını, işledikleri ürünleri günlük hayatta kullandıklarını ifade etti.

Kurslarda yeteneklerinin geliştirdiklerini söyleyen kursiyer İpek Güneş "Beş aydır bu kursa geliyorum. Dikiş nakış makinesinin nasıl çalıştırıldığını bilmezdim, bu kursta öğrendim. Eğitmenimiz sabırlı ve çok cana yakın.Bu kursa geldiğim için çok memnunum. Sabah erkenden bu kursa katılıyorum. Bu kurslar sayesinde kendimi ve el becerimi geliştirdim" dedi.

Kurs eğitmenleri, kursiyerler ve aileleri faaliyet ve çalışmalardan çok memnun olduklarını, belirterek, bu çalışmalardan başta Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay'a teşekkür ederek emeği geçenlere minnettar olduklarını ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT