1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan esnafı yaralarını sarıyor
Silvan esnafı yaralarını sarıyor

Silvan esnafı yaralarını sarıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonlar nedeniyle 3 mahallede 12 gün süren sokağa çıkma yasağıyla huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesinden sonra esnaf, yaşanan terör olaylarının izlerini silmek için yaralarını sa

A+A-

Güvenlik güçlerince ilçede gerçekleştirilen operasyonla Tekel, Mescit ve Konak Mahallelerinde cadde ve sokak aralarına kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, bazı sokak ve caddelere bırakılan patlayıcı düzeneklerin temizlenmesiyle ilçede yaşam olağan akışına döndü.

Gazi ve Eski Bitlis Caddesi üzerinde bulunan esnaf yaralarını sarmaya başladı. Gazi Caddesi üzerinde market işleten Hüseyin Dinar, "Benim dükkanım olayların başladığı yedinci gününde bombalı saldırıya uğradı. Dükkanın içerisinde bulunan bütün gıdalar ve bana ait olan yapı da gitti. Bundan sonra olayların olmamasını temenni ediyor, huzur ve barış getirmesini Allah'tan diliyorum" dedi.

ENKAZLAR KALDIRILIYOR


Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), Diyarbakır İçme Suyu ve Kanalizasyon (DİSKİ) ekipleri de pkk'lıların saldırıları nedeniyle hasar gören enerji nakil ve içme suyu hatlarında yenileme çalışmaları başlattı. Öte yandan, 12 gün süreyle devam eden sokağa çıkma yasağında pkk'lılar tarafından tahrip edilen ev, iş yeri, cadde ve sokaklardaki enkazlar kaldırılıyor. Evlerin ve iş yerlerinin duvarlarına isabet eden kurşun izleri ilçeye savaştan çıkmış bir görüntü veriyor. Vatandaşlar 12 boyunca devam eden çatışmalardan geriye kalan ev ve iş yerlerini onarmaya başladı.


(YB-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler