1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Silvan Belediyesinden değerlendirme toplantısı
Silvan Belediyesinden değerlendirme toplantısı

Silvan Belediyesinden değerlendirme toplantısı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Silvan İlçe Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu halk toplantısında 3,5 yıllık çalışma faaliyetleri anlatıldı.

A+A-

Silvan belediyesi konferans salonunda yapılan toplantıya Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, belediye başkan yardımcıları, belediye personeli, BDP ilçe teşkilatı, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, şeffaf ve ekolojik belediyecilik anlayışını benimsedikleri için 3,5 yıllık zaman dilimi içerisinde neler yaptıklarını, neler yapacaklarını ve projeleri halkla paylaşmak istediklerini söyledi.

Silvan Kalesi ve kentte bulunan tarihi yapılarla ilgili ÇEKÜL Vakfı, Müze Müdürlüğü ve beledilerinin ortak bir çalışmasıyla kültür varlıkları gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını aktaran Erdede, surların üzerindeki ve etrafındaki yapılaşmayı ortadan kaldırmak için ortak bir çalışma yapıldığını kaydetti. İlçe sınırları içerisinde yer alan tarihi surların korunması amacıyla sur koruma amaçlı imar plan hazırlanması için ihale yapıldığını dile getiren Erdede, ihale neticesinde hazırlanan projenin belediye meclisinde görüşülerek karara bağlandığını sözlerine ekledi.