1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan Belediyesi'nden 3 dilli tabela
Silvan Belediyesi'nden 3 dilli tabela

Silvan Belediyesi'nden 3 dilli tabela

Silvan Belediyesi “Çok dilli belediyecilik” hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek ilçenin iki ayrı girişine Kürtçe'nin Kurmanci, Dimilki lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce “İlçemize hoş geldiniz” tabelası astı.

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan İlçe Belediyesi “Çok dilli belediyecilik” hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Silvan Belediyesi, ilçenin iki ayrı girişine Kürtçe'nin Kurmanci, Dimilki lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce “İlçemize hoş geldiniz” tabelası astırdı.

Silvan Belediyesi “Çok dilli belediyecilik” hizmetleri kapsamında daha önce belediye hizmet binasının girişine Kürtçe ve Türkçe tabela asarken, şimdi de ilçenin girişine Kürtçe'nin Kurmanci, Dimilki lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce “İlçemize hoş geldiniz” tabelaları asarak yurttaşları 3 dilde karşılamaya başladı.

Kürtçe'yi tüm alanlarda kullanma çabası içinde olan belediye eşbaşkanları odalarının tabelalarını da “Hevserok-Eşbaşkan” şeklinde değiştirirken, bilgilendirme anonslarını da Kürtçe ve Türkçe yapmaya başladı. Belediye hizmet binasından yapılan ve ilçenin değişik yerlerine bırakılan hoparlörlerle, belediyeye ve diğer kurumlara ait yapılan tüm duyurular Kürtçe ve Türkçe olarak yapılmaya başlandı.

HABERE YORUM KAT