1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan Belediyesi hizmet veremiyor
Silvan Belediyesi hizmet veremiyor

Silvan Belediyesi hizmet veremiyor

Silvan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından iş makinelerine el konulması nedeniyle hizmet vermekte sıkıntı yaşıyor.

A+A-

Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Kerem Canpolaten, iş makinelerinin verilmemesi nedeniyle dün meydana gelen sel için Diyarbakır, Hazro ve Bismil'den yardım istediklerini söyledi.
 
Diyarbakır'ın Silvan Belediyesi'nin iş makinelerine 8 Eylül'de İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından "Bilgi aldık bazıları sizin araçları alıp başka yerlerde kullanacak" gerekçesiyle el konulmuştu. İş makineleri halen belediyeye teslim edilmezken, belediye yetkililerinin talebi doğrultusunda saat 16.30'a kadar araçlar hizmet için kullanabiliniyor. Mesai saatinin bitimi ile iş makineleri zırhlı araçların eşliğinde tekrar emniyet binasına götürülüyor.
 
Dün gece geç saatlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle dağ eteklerinden ilçe merkezine sürüklenen hafriyat, yaşamı olumsuz etkilerken, dün gece saatlerinde DİSKİ, itfaiye ve Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nün başlattığı çalışma bugünde devam etti.
 
Silvan Belediyesi Eşbaşkanı Kerem Canpolaten, yağış sonrası meydana gelen selden etkilenen cadde ve sokakları temizlemek için tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, “Ancak iş makinelerimiz emniyetin elindedir. Dün akşam vermeleri için çok ısrar ettik. Zorla bir kepçe aldık. Gelen kepçeyle birlikte, 3 zırhlı araçta geldi. Sel sonrası mağdur olan halk bu şekilde biraz daha mağdur oldu. Eğer bize ait olan iş makinelerinin hepsini vermiş olsalardı daha az mağduriyet yaşanırdı. Diyarbakır, Hazro ve Bismil'den yardım etmeleri için ekipler istedik. Dün akşamdan bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ancak emniyet saatin 16.30 olmasıyla birlikte kepçe ve diğer iş makinelerimizi götürüp emniyette tutuyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler