1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan Barajı için yeni kalekol mu yapılıyor?
Silvan Barajı için yeni kalekol mu yapılıyor?

Silvan Barajı için yeni kalekol mu yapılıyor?

Silvan Barajı yolunda bulunan Boyunlu (Boşat) yolu üzerinde yeni kalekol yapımına başlandığı iddia edildi.

A+A-

Bölgede iş makinelernin zırhlı araçlar ve askerler eşliğinde çalışmaya başlaması ise iddiaları doğrular nitelikte.Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Boyunlu (Boşat) köyü yolu üzerinde bulunan ve daha önce kimliği belirsiz kişiler tarafından patlatılan korucu kulübesinin bulunduğu noktada yeni yol açılarak dağlık alanda kalekol ve kulelerin yapılacağı iddia edildi.

Bahse konu olan noktada iş makinelerinin yol açtığı, zırhlı askeri araçlar ve asker eşliğinde çalıştığının görülmesi ise iddiaları doğrular nitelikte. İş makineleri yol açmak için dağlık alanda bulunan ağaçları keserken, askerlerin ise yol üzerinde güvenlik önlemi aldığı görüldü. 

Tüm tepkilere rağmen yapımına devam edilen Silvan Barajı'na giden yol olan Boyunlu (Boşat) köyü yolunda bulunan iki korucu kulübesi ve iki menfez daha önce bir çok kez kimliği belirsiz kişiler tarafından patlayıcı yerleştirilip tahrip edilirken, yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre aynı yolun da genişletilip yeniden yapılacağı öğrenildi. 

Öte yandan HPG ise 8 Nisan günü saat 05.00'te Silvan Barajı'na inşaat malzemesi taşıyan 2 zırhlı araç, 1 tır ve 1 minibüse yönelik ikaz ateşi açtığını duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler