1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan Barajı durma noktasında
Silvan Barajı durma noktasında

Silvan Barajı durma noktasında

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Diyarbakır'daki saldırıların bölge halkına götürülen hizmetleri engellediğini ifade etti ve Silvan Barajı inşaatının durma noktasına geldiğini söyledi.

A+A-

Önceki günlerde Diyarbakır Silvan Baraj inşaatına iki saldırı düzenlendiğine dikkat çeken Bakan Veysel Eroğlu, hem güvenlik açısından hem de saldırı yüzünden yolların bozulması sebebiyle malzeme ikmali yapılamadığından inşaatın neredeyse durma noktasına geldiğini ifade etti.


Diyarbakır Hani ile Kars Sarıkamış'ta gölet ve sulama şantiyesine, Bitlis Güroymak'ta sondaj şantiyesine de saldırılar düzenlendiğini belirten Eroğlu, ayrıca Tunceli Hozat'ta da orman yangınına giden müdahale ekibine saldırıda bulunulduğunu ve yangın söndürme aracının yakıldığını kaydetti.

Bakan Eroğlu, son bir ayda sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı şantiyelerine düzenlenen saldırılar sonucu 3 adet kamyon, 2 adet pikap, 2 adet arazöz, 1 adet kepçe ve 1 adet paletli ekskavatörün yakılarak kullanılamayacak hale geldiğini, ayrıca yüklenici firmaya ait bir adet pikaba da el konulduğunu açıkladı. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler