1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silvan Adliyesi yenilendi
Silvan Adliyesi yenilendi

Silvan Adliyesi yenilendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 1986 yıllında yapılan adliye binasında onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı.

A+A-
Silvan Adliyesi, yaklaşık 27 yıllık aradan sonra tepeden tırnağa onarılarak yeniledi. Silvan Cumhuriyet Savcısı Fatih Dönmez, adliye binasının, yapılan yeniliklerle tamamen modern bir şekilde dizayn edilerek halka hizmet vermeye başladığını söyledi.
 
Silvan'a adliye binasının durumunun içler acısı olduğunu belirten Dönmez, "Çalışma arkadaşlarımla yapmış olduğum proje çerçevesinde Adalet Bakanlığı'nın Silvan Adliyesi'ne gönderdiği ödenekle 18 Kasım 2013 tarihi itibariyle Silvan Adliyesi yenileme çalışmaları başlamıştı. 27 Aralık tarihinde onarım ve tadilat çalışmaları tamamlanarak, dekorasyon işleri de Ocak ayının sonlarında tamamlandı. Yeniden onarılan ve hizmete açılan adliye binamız tamamen modern ve son sistemlerle donatılarak, vatandaşlarımızın rahat edeceği ve kendini evindeymiş hissini yaşayarak burada işlemleri yapılacaktır.
 
Mahkeme salonlarımızla, bekleme salonları ve duruşma salonlarımızla modernize edilerek hizmet vermeye başlanmış bulunmaktayız. Adliye binamız son derece bölgede örnek sayılabilecek adliyeler arasındadır. İşimiz sadece hukuku yönde değil de vatandaşlarımızın tamamen rahat edebilecekleri ortam oluşturmuş bulunmaktayız. Silvan halkına en iyi şekilde adli hizmetlerin verilmesi sağlanmıştır.
 
Bu süreçte meslektaşlarıma, personelime ve Silvan halkına, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum. En kısa zamanda da resmi açılışını gerçekleştireceğimiz adliye binamızın bahçe bölümünde de çevre düzenlemesi yaparak bahçe bölümünü de halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz" dedi.
 
(İHY-YRT-MO-Y)
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT