1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Silindir aracının yan yatması korkuya neden oldu
Silindir aracının yan yatması korkuya neden oldu

Silindir aracının yan yatması korkuya neden oldu

HAKKARİ - Hakkari'de, silindir aracının yan yatması korku ve paniğe neden oldu.

A+A-
Edinilen bilgiye göre, kaza, Şenler kavşağındaki rampada meydana geldi. Akşam saatlerinde yol yapım çalışmalarından dönen özel bir şirkete ait silindir aracı, yokuş aşağı inerken kayıp cadde kenarındaki su kanalına düştü.
 
Gürültü sesi ile birlikte evlerinden çıkan mahalle sakinleri büyük korku ve panik yaşadı. Sürücü yara almadan kurtulurken, tonlarca ağırlıktaki silindir aracı bir greydere halatla bağlanarak kaza yerinden çıkarılmaya çalışıldı. Rampanın kilit taşı olması nedeniyle iş makinelerinin kayması herkesi korkuttu. Uzun uğraşların ardından yan yatan silindir aracı kanaldan çıkarıldı.
 
Şehmuz Bor isimli vatandaş, büyük bir gürültü üzerine evinden dışarı çıktığını belirterek “Ben, Pehlivan Mahallesi sakinlerindenim. Gürültüyü duyunca balkona çıkıp baktığımda bir silindir aracının evimin arkasındaki kanalda yan yattığını gördüm.
 
Silindir aracı yokuş aşağı inerken caddenin parke taşı olmasından dolayı tutunamayıp kaydığını öğrendim. Bu evim için büyük bir tehlike arz etti. Bu gibi kazalar her yıl yaşanıyor. Gerek büyük kamyonlar ve gerek küçük araçlar kış aylarında bu rampada daha da büyük bir tehlike yaşıyor. Yetkililerden isteğimiz, bu rampanın etrafına ya bir istinat duvarı yapması ya da parke taşlarının sökülüp yerine asfalt yapılmasını istiyoruz. Ölümcül kazaların yaşanmaması için mutlak suretle bir çözüm bulunması gerekir” dedi.
 
Bazı araç sürücüleri ise, trafik kurallarına göre söz konusu rampada araçların yokuş aşağı inmesinin yasak olduğunu belirterek, sürücülerin daha dikkatli olmasını istedi. Hakkari Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, Şenler kavşağında bulunan keskin viraj ve rampayı 2015 yılı programına aldıklarını ifade etti.
 
(FT-MSA-HO-Y)

HABERE YORUM KAT