1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şılbe Çocuk Korosundan müzik ziyafeti
Şılbe Çocuk Korosundan müzik ziyafeti

Şılbe Çocuk Korosundan müzik ziyafeti

Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan Ayı etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan programlar dâhilinde Şılbe Çocuk Korosu tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

A+A-

Etkinliğe katılan Eş Başkan Ülkü Baytaş, çocukların seslendirdiği Kürtçe ezgilere eşlik etti.Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Ramazan Ayı etkinlikleri bu yılda tiyatro, film ve konser dinletileriyle halkı sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Şılbe Çocuk Korosu tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Şılbe Mahalle Evi’nde düzenlenen müzik dinletisine Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Ülkü Baytaş, Eş Başkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer, çok sayıda yurttaş ve çocuklar katıldı. Yaşları 5 ile 16 yaş arasında değişen ve yöresel kıyafetleriyle sahne alan çocuklar Kürtçe seslendirdikleri ezgilerle dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Eş Başkan Ülkü Baytaş’ta çocukların seslendirdiği Kürtçe ezgilere eşlik etti.

Müzik dinletisinde konuşan Eş Başkan Ülkü Baytaş, çocuk korosu ve eğitmenlerini tebrik ederek, ‘’Bu tür sanatsal etkinlikler halkımızın dilinin, müziğinin ve kültürünün aktarılmasına vesile olmaktadır. Bugün burada çocuklarımızın gerçekleştirmiş olduğu bu programda da hem siz halkımızla bir araya gelme hem de çocukların kendi ana dilleriyle seslendirmiş oldukları ezgileri dinleme fırsatı bulduk. Belediyemiz bu tür kültürel ve sanatsal çalışmalarla halkımızı buluşturmaya devam edecektir” dedi.

Müzik dinletisinin ardından bir süre çocuklarla sohbet eden Eş Başkan Baytaş, daha sonra çocuklara Kürtçe eğitici boyama kitapları hediye etti.

(Baver Değer)

HABERE YORUM KAT