1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Silah sesleri cep telefonlarına yansıdı
Silah sesleri cep telefonlarına yansıdı

Silah sesleri cep telefonlarına yansıdı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da, 9 Haziran’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran suikastinin hemen ardından vatandaşların cep telefonu ile çektiği görüntüler ortaya çıktı.

A+A-

Olayın yaşandığı sokağa yakın bir bölgede vatandaşlar tarafından cep telefonuna kaydedilen görüntülerde silah seslerinin ardından zırhlı polis araçları bölgede bulunanlara biber gazı ve göz yaşartıcı bomba atıyor. 


Edinilen bilgiye göre, 9 Haziran 2015 tarihinde saat 15.00 sularında Yenişehir ilçesi Şehitlik semti 190. sokakta bulunan Yeni İhya-Der önünde gerçekleşen silahlı saldırı sonucu Dernek Başkanı Aytaç Baran ile devamında çıkan olaylarda 3 kişi olmak üzere toplam 4 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi ise yaralanmıştı. Olayın ardından bölgede bulunan bir vatandaş evinin balkonundan sıcağı sıcağına yaşananları cep telefonuyla kaydetti. Vatandaş tarafından amatör olarak cep telefonuna kaydedilen görüntülerde yoğun bir şekilde silah sesleri geliyor.

Silah seslerinin duyulmasının ardından olayın bir sonraki sokağında bulunan zırhlı polis araçları çevredekilere biber gazı ve göz yaşartıcı bomba atıyor. Bir anda dumanların yükseldiği sokakta daha sonra durum normale dönüyor.


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler